Dlaczego reklama Google AdWords jest OK? – część 2

Czas czytania: < 1 minuta

DLACZEGO REKLAMA GOOGLE ADWORDS?

Ostatnio opisałam kilka najważniejszych zalet AdWords. Był to wstęp do kolejnej części mojego wpisu, bo tak jak wspominałam, zalet AdWords jest naprawdę dużo. Kolejne trzy atuty tej reklamy przedstawiam poniżej.

Zalety Google Adwords

4. Sam decydujesz ile wydajesz

W reklamie AdWords sam określasz budżet, jaki chcesz wydać na kampanię. Ponad zaplanowane, przez Ciebie finanse nic więcej nie zostanie wydane. Poza budżetem ogólnym określa się także budżet dzienny. Zależy Ci na reklamie agresywnej w krótkim czasie? Ustalasz wysoki budżet dzienny. Chcesz, by Twoja reklama trwała długo i regularnie? Budżet dzienny ustalamy na niższym poziomie. Żadna inna reklama nie daje Ci takich możliwości.

5. Swoboda działania

Reklamę Google AdWords można wstrzymać w każdym momencie. Nie chcesz, aby Twoja reklama wyświetlała się np. przez weekend? Wstrzymujesz ją. Widzisz, iż największy ruch na Twojej stronie jest w godzinach wieczornych? Ustawiasz reklamę tak, by wyświetlała się tylko o określonej, wieczornej porze. Daje to bardzo dużą swobodę reklamodawcą, a co najważniejsze prawo wyboru.

6. Wybór sposobu reklamowania

Kolejna fajna rzecz w AdWords, to możliwość wyboru gdzie chcesz się reklamować. Masz wybór między siecią reklamową a siecią wyszukiwania. W sieci wyszukiwania są reklamy tekstowe, które wyświetlają się nad naturalnymi wynikami wyszukiwania. W przypadku sieci reklamowej jest możliwość tworzenia reklam i tekstowych i graficznych. Wyświetlają się one w miejscach takich fora internetowe, czy portale. Dobrze jest zacząć od reklamy w sieci wyszukiwania, a później „atakować” reklamową.

Rate this post