Agencja Marketingowa M16.pl

Co to jest Facebook?

Facebook – jest to platforma społecznościowa umożliwiająca tworzenie osobistych profili, dzielenie się postami, filmami zdjęciami, dodawanie znajomych, tworzenie grup, a nawet organizowanie wydarzeń. Portal ten pozwala nam również komunikować się z innymi użytkownikami, korzystać z marketplace oraz usług pozwalających tworzenie reklamy, co pozwala firmom w łatwy sposób dotrzeć do danej grupy docelowej.

Kiedy powstał Facebook?

Facebook został pierwszy raz uruchomiony na Harvardzie 4 lutego 2004 roku. W pierwszej koncepcji Facebooka miał on być dostępny wyłącznie dla studentów tej właśnie uczelni. Mark Zuckerberg jest jego głównym autorem. Jednak portal zyskał taką popularność, że dwa lata później został on udostępniony dla każdego użytkownika powyżej 13 roku życia. W Polskiej wersji językowej Facebook jest dostępny od 2008 roku. W dniu 28 października 2021 roku firma zmieniła nazwę na Meta. Nowa nazwa ma podkreślać zaawansowane osiągnięcia w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości oraz rozwijanie platform i narzędzi umożliwiających kreowanie cyfrowych środowisk, w których użytkownicy mogą poruszać się i komunikować ze sobą.

Do czego służy Facebook?

Głównym celem tej platformy społecznościowej jest budowanie relacji między ludźmi. Facebook przede wszystkim umożliwia komunikację z przyjaciółmi i rodziną. Nie brakuje mu jednak innych zastosowań, takich jak:

  • nawiązywanie nowych relacji poprzez funkcję przeglądania i wyszukiwania profilu użytkownika,
  • publikowanie różnorodnych treści, takich jak zdjęcia, filmy, artykuły, linki itp.,
  • komunikacja za pomocą prywatnych wiadomości, czatów grupowych oraz komentarzy pod postami,
  • promowanie działań, produktów, usług oraz nawiązywanie kontaktów z klientami poprzez stworzenie fanpage’a, czyli profilu firmowego na platformie Facebook,
  • stworzenie grupy osób zainteresowanych konkretnym tematem lub działalnością, na przykład grupa miłośników motoryzacji..

Jak założyć konto na Facebooku?

Aby utworzyć konto na platformie społecznościowej Facebook, wykonaj poniższe instrukcje:

  1. Przejdź na oficjalną stronę Facebooka – www.facebook.com lub użyj do tego mobilnej aplikacji,
  2. Na stronie internetowej dostępny jest formularz rejestracyjny, w który należy wpisać niezbędne dane osobowe, takie jak imię, nazwisko, numer telefonu lub adres e-mail oraz hasło,
  3. Po wprowadzeniu wszystkich danych kliknij przycisk „Zarejestruj się”,
  4. Facebook przekaże informację potwierdzającą rejestrację poprzez wysłanie wiadomości na wskazany adres e-mail lub numer telefonu,
  5. Po zweryfikowaniu konta będziesz mógł dodać zdjęcie profilowe oraz informacje o sobie. Dodatkowo będzie możliwe rozpoczęcie wysyłania zaproszeń do znajomych,

Aby móc zarejestrować konto, konieczne jest ukończenie 13 roku życia. Ponadto należy wyrazić zgodę na warunki korzystania z usługi (regulamin) oraz zaakceptować politykę prywatności.

Ilu jest użytkowników Facebooka w Polsce?

Zgodnie z raportem Datareportal opublikowanym w zasobach reklamowych Meta, na początku 2023 roku Facebook miał 17,85 miliona użytkowników w Polsce. Dodatkowo niespełna 35% głosujących wskazuje ten portal jako swoją ulubioną platformę społecznościową w mediach społecznościowych, a blisko 88% regularnie odwiedza tę witrynę.

Pozostałe:

Sprawdź również nasze wpisy: