Agencja Marketingowa M16.pl

Co to jest Content?

Content (pol. zawartość) – jest to po prostu zawartość strony internetowej. Treści merytoryczne, które znajdują się na stronie, są kluczowe dla pozyskiwania klientów oraz zwiększenia wiarygodności witryny.

W skład contentu nie wchodzą jedynie artykuły zamieszczane na stronie, są to również treści podstron, cennik, oferta, opisy produktów i kategorii.

Dobry content – dlaczego warto?

Sama nazwa Content ma powiązanie z pojęciem content marketing, który ma za zadanie nie tylko kreowanie atrakcyjnych treści, ale również ich rozpowszechnianie, np. w social mediach, na blogach.

Content, który jest zoptymalizowany w prawidłowy sposób, przyczyna się do zwiększenia liczby odwiedzin na stronie, generując ruch na niej. Co ma bezpośredni wpływ na to, że potencjalny lead skorzysta z prezentowanej oferty.

Dokonanie aktualizacji strony, właściwa optymalizacja pod kątem SEO oraz publikacja wartościowych artykułów branżowych są kluczowymi działaniami, które przyczyniają się do budowania wiarygodnego wizerunku.

Powyżej wymienione działania są bardzo istotne, jeżeli mamy na celu kreowanie wizerunku w oczach klientów. Im bardziej klient obdarza Cię zaufaniem i prezentowany im content, tym chętniej powracają na Twoją stronę.

Dobry content i jego elementy

Nie bez przyczyny cytat Billa Gatesa, ,, Content is king”, nadal jest aktualny. Jest kilka powodów, dlaczego to takie ważne. Unikalne i właściwie zoptymalizowane treści przynoszą ogromne korzyści dla widoczności w wyszukiwarce Google. Teraz pytanie brzmi – jak właściwie tworzyć takie treści?

Aby tworzony przez Ciebie content był postrzegany przez algorytm Google jako wartościowy oraz unikalny, powinien być zgodny z tymi kluczowymi warunkami:

  • Przystępna forma – podanie odpowiedniej treści ma tu duże znaczenie. Należy starannie dostosować poziom i formę treści do potencjalnej grupy odbiorców. Nie powinno się umieszczać zbyt trudnych lub zbyt banalnych treści. W tym przypadku konieczne jest zachowanie bezpiecznej granicy, co ułatwi nam odpowiedni proces planowania contentu.
  • Bogactwo merytoryczne – treści powinny koncentrować się wyłącznie na przedstawianym temacie, nie należy owijać w bawełnę. Trzeba zadbać o to, aby były one unikalne, aktualne i zawierały istotne dla użytkowników informacje.
  • Optymalizacja pod kątem SEO – Należy pamiętać o odpowiednich zasadach związanych z pozycjonowaniem strony internetowej. Właściwe rozlokowanie nagłówków, uwzględnienie meta tekstów, słów kluczowych oraz wewnętrzne linkowanie są istotnymi elementami tego procesu.

Pozostałe:

Czym jest UI?

UI (User Interface) – przestrzeń strony internetowej, aplikacji lub oprogramowania, w której użytkownik jest w stanie wejść w interakcję z

Czytaj całość...

Sprawdź również nasze wpisy: