Agencja Marketingowa M16.pl

Co to jest Yoast SEO?

Yoast SEO – darmowa wtyczka działająca na platformie WordPress, służąca do ułatwienia optymalizacji witryn internetowych pod wyszukiwarki internetowe. Wtyczka ta gwarantuje prostsze zarządzanie elementami strony, które są kluczowe dla optymalizacji, czyli takimi jak meta tagi, linki wewnętrzne, tytuły stron oraz treść, co przyczynia się do wzrostu pozycji stron w wynikach wyszukiwania, chociażby w Google.

Yoast SEO jest jedną z najpopularniejszych wtyczek służących do optymalizacji pod kątem SEO, która jest dostępna dla właścicieli stron internetowych działających na WordPress. Ma ona do zaoferowania wiele przydatnych funkcji, które są ułatwieniem przy dostosowywaniu strony do wymogów wyszukiwarek internetowych.

Yoast SEO – zalety wtyczki

Wtyczka Yoast SEO ma do zaoferowania wiele zalet, które mogą się przydać właścicielom stron internetowych, w tym:

 1. Automatyczne generowanie kanonicznych adresów URL i meta tagów: Yoast SEO samodzielnie dodaje w kodzie HTML w sekcji HEAD znaczniki, które pokazują robotom wyszukiwarek znaczące informacje dotyczące strony.
 2. Szablony meta tagów: są bardzo przydatne w automatycznym uzupełnianiu meta tagów według danego schematu, co jest gwarancją spójności prezentowanych informacji, chociażby w wynikach wyszukiwania Google.
 3. Podgląd Google: prezentuje wygląd, w którym możemy zobaczyć, jak nasza strona będzie wyglądała w wynikach Google.
 4. Optymalizacja treści: ułatwia efektywne optymalizowanie treści w odniesieniu do słów kluczowych, co owocnie wpływa na pozycjonowanie strony.
 5. Wskazówki dotyczące SEO: przedstawia wskazówki odnośnie do optymalizacji strony pod względem SEO.
 6. Analiza tekstu: gwarantuje narzędzia, które służą do oceny czytelności tekstu, co jest pomocne w kontekście poprawy jakości treści oraz użytkownikom będzie łatwiej zrozumieć treść.
 7. Generowanie sitemap: Yoast SEO samoistnie tworzy pliki sitemap, dzięki czemu roboty wyszukiwarek mają ułatwienie w indeksowaniu i rozumieniu struktury strony.
 8. Integracja z Google Search Console: wprowadza proste połączenie strony z Google Search Console, co powoduje dostarczenie większej ilości informacji odnośnie do pozycji strony w wynikach wyszukiwania.
 9. Analiza i poprawa linków wewnętrznych: narzędzia, z których możemy korzystać we wtyczce Yoast SEO, pozwalają na poprawę struktury linków wewnętrznych na stronie, co polepsza nawigację użytkownikom.
 10. Kompatybilność: wtyczka ta jest kompatybilna z dużą ilością innych wtyczek i narzędzi, co pozwala na integrację jej z innymi narzędziami, takimi jak Woocommerce, Advanced, Zapier, AMP, WordProof, itp.

Premium Yoast SEO

Yoast SEO Premium jest rozszerzoną i płatną wersją wtyczki Yoast SEO posiadającą więcej dodatkowych funkcji, które służą jeszcze sprawniejszej optymalizacji strony odnośnie do SEO. Najważniejsze funkcje, jakie znajdziemy w Yoast SEO Premium to:

 1. Menadżer przekierowań: w sposób zautomatyzowany zarządza i tworzy przekierowania, podczas przenoszenia lub usuwania wpisów, podstron, kategorii lub produktów.
 2. Zaawansowane wskazówki dotyczące wewnętrznych linków: podsuwają szczegółowe sugestie, ułatwiające poprawę struktury strony i ułatwia nawigację dla użytkowników.
 3. Dane uporządkowane: w sposób zautomatyzowany dodaje strukturyzowane dane, pomagające wyszukiwarkom internetowym lepiej zrozumieć treść strony internetowej.
 4. Optymalizacja pod kątem wielu słów kluczowych: nastawienie na optymalizację strony, jeśli chodzi o różne słowa kluczowe, co ma wpływ na poprawienie widoczności strony w wynikach wyszukiwania.
 5. Podgląd wizualny wyników wyszukiwania: Yoast SEO Premium daje nam narzędzie do wizualnego podglądu wyników wyszukiwania, co pozwala na łatwiejsze dostosowanie meta opisów oraz tytułów stron.
 6. Automatyczna optymalizacja: pozwala na zautomatyzowaną optymalizację treści oraz meta tagów, co pozwala na ogromną oszczędność czasu i gwarantuje efektywną optymalizację strony.
 7. Wsparcie techniczne: dzięki wsparciu technicznemu, które dostajesz wraz z Yoast SEO Premium, jesteś w stanie szybciej i sprawniej rozwiązywać problemy związane z użytkowaniem tej wtyczki.
 8. Integracje: korzystanie z tej wtyczki dostarcza Ci współpracę z platformami takimi jak Elementor, Semrush, Wincher.
 9. Akademia Yoast SEO: wraz z wersją premium otrzymujesz dostęp do wszystkich kursów szkoleniowych, które dotyczą SEO i są oferowane przez Akademię Yoast SEO.

 

Wtyczki Yoast SEO oraz Yoast SEO Premium są efektywnymi narzędziami, które mają zastosowanie w systemie WordPress oraz pomagają w poprawie pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Przy pomocy tych wtyczek, właściciele stron są w stanie prostym sposobem i efektownie dostosowywać treści na swoich witrynach do wymogów wyszukiwarek internetowych.

Pozostałe:

Co to jest API?

API, czyli interfejs programowania aplikacji (ang. application programming interface) – jest to zestaw protokołów i reguł, które określają sposób komunikacji

Czytaj całość...

Sprawdź również nasze wpisy: