Darmowe banki zdjęć

Darmowe banki zdjęć

Tworzenie pięknych grafik, które przyciągną oko użytkowników, jest bardzo trudne, wymaga to skorzystania niestety już nie z darmowych programów graficznych, tylko płatnych, które posiadają o wiele więcej opcji. Stworzenie pięknej sesji zdjęciowej, która będzie przedstawiała las lub miasto nocą, owszem będzie ładniejsze, ale wiąże się to z kosztami, które mogą zadziwić swoją wysokością oraz ze znalezieniem sporej ilości czasu, której doświadczamy codziennie, wykonując zdjęcia produktowe dla naszych klientów czy piękne sesje ukazujące piękno ich dobrze prosperującego biznesu. Darmowych banków zdjęć jest ogromna ilość, a codziennie na najpopularniejsze darmowe banki zdjęć dodawane są tysiące nowych zdjęć lub tworzone są nowe strony z darmowymi zdjęciami. Jednorazowa potrzeba grafiki? Wybór idealny! Startujesz z biznesem i sam go prowadzisz? Wybór dość ryzykowny, warto skupić się wtedy na profesjonalnych grafikach, które zachęcą swoim wyglądem i jakością Twoich potencjalnych klientów.

Darmowe banki zdjeć - jakie są?

Pixabay (CC0)Jeden z największych darmowych banków zdjęć, który posiada w swojej bazie ponad 1.4 mln profesjonalnie wykonanych zdjęć, które możesz użyć, gdziekolwiek chcesz, wybór? Ogromny! Więc bez problemu znajdziesz tam, co potrzebujesz.

Pexels (CC0)

Pexels to wyróżniającą się strona na tle innych oferujących darmowe banki zdjęć. Większość zdjęć w tym banku ukazuje osoby, rzadko znajdziesz tam zdjęcie przedstawiające np. tylko panele fotowoltaiczne.

Freepik (CC0)

Kolejny wyróżniający się bank zdjęć, który oferuje prócz wysokiej jakości fotografii również grafiki animowane czy tła pod wizytówkę lub baner informacyjny. Jako jeden z niewielu, pozwala na wyszukiwanie zdjęć w języku Polskim.

Unsplash (CC0)

Ogromna ilość pięknych zdjęć na Unsplash to tylko jeden z atutów, kolejne ułatwienie dla szukającego to bardzo proste i przejrzyste menu, które pozwoli nam posegregować darmowe zdjęcia według przypisanym im kategoriom.

Jeshoots (CC0)

To według nas jeden z najbardziej przejrzystych darmowych banków zdjęć, mimo że nie posiada on tak sporej ilości zdjęć, jak np. Pixabay to oferuje i tak bardzo dużo fajnych grafik oraz Mockupów (czyli darmowych atrap, które pozwolą nam ukazać, jak wyglądałoby logo w telefonie lub wszyte w koszulkę).

Foodshot & Foodiesfood (CC0)

Darmowe zdjęcia z tego banku to wysokiej jakości fotografie przeróżnych produktów spożywczych, dań, napojów. Znajdziesz również na nich animowane grafiki tworzone przez profesjonalnych grafików. Świetny wybór, lecz jeśli prowadzisz catering dietetyczny lepiej udać się na sesję produktową! 🙂

Lifeofpix (CC0)

Chyba najlepsza strona pod względem profesjonalizmu i kreatywności, które zostały włożone w darmowe zdjęcia, które się tam znajdują. Piękne zachody słońca, horyzontalne zdjęcia oceanów czy zabytki z całego świata.

Picjumbo (CC0)

Zdjęcie krajobrazu? A może przedstawiające piękne miasto w słoneczny dzień? Picjumbo jest właśnie dla Ciebie. Piękne, artystyczne zdjęcia profesjonalnych fotografów w sporej ilości. Oczywiście prócz piękna, jakie daje dam natura, znajdziesz tam wiele innych kategorii 🙂

Skitterphoto (CC0)

Przyroda, krajobraz, artyzm. Tak właśnie można opisać te fotografie, które znajdują się na Skitterphoto. Naszym zdaniem warto skorzystać, ponieważ nie jest to znana strona, więc grafiki nie są tak rozpowszechnione.

Designers pics (CC0)

Niekonwencjonalne zdjęcia, których nie zobaczysz na innych bankach, trafiają właśnie na Designers Pics. Jeśli chcesz się wyróżnić na tle konkurencji, skorzystaj z tego banku zdjęć i zachwyć oko Twoich odbiorców profesjonalną grafiką.

Darmowy bank zdjęć - który najlepszy?

Bazując na naszym doświadczeniu, wybór jest oczywisty. Najlepszym z darmowych banków zdjęć jest Pixabay. W przeróżnych przypadkach ten bank zdjęć zawsze oferuje nam to, czego chcemy. A jeśli Ty nie znajdziesz tam tego, co Cię interesuje, po prostu skorzystaj z innego banku, którego wypisaliśmy w naszym zestawieniu lub skontaktuj się z nami, a my sami przygotujemy dla Ciebie coś unikalnego.

Darmowe banki zdjęć a prawa autorskie

Gdy wybierzemy grafikę, którą nas interesuje, warto zobaczyć, jakie ma prawa autorskie. Większość zdjęć na wymienionych przez nas bankach jest na licencji CC0, lecz zdarzają się pojedyncze przypadki, gdzie autor nie zrzeka się całkowitych praw do fotografii, grafiki i trzeba umieścić gdzieś notkę o autorze. Nieprzestrzeganie praw autorskich może nam sprawić niepotrzebne kłopoty, więc lepiej zwróć na to uwagę!

Prawa autorskie - oznaczenia

Oznaczenia widniejące w naszym zestawieniu banków zdjęć po ich nazwie, mają swoje znaczenie. A więc skrót "CC" oznacza z języka angielskiego Creative Commons, czyli nazwę licencji oraz to, że autorzy zdjęć mają prawa do zdjęcia i nie są one do użytku powszechnego. Jednakże "CC0" oznacza, że autorzy zrzekają się praw autorskich do grafik, zdjęć, które umieszczają. Można także spotkać się z oznaczeniem "CC-BY", które oznacza konieczność podania autora zdjęcia tam, gdzie będziemy go wstawiać.

Darmowe zdjęcia w Google!

Już przez bardzo długi czas Google oferuje w sekcji "Grafika" filtrowanie wyników, które wyszukujemy, lecz nie dawno został on zaktualizowany o filtrowanie zdjęć pod względem ich praw autorskich. Mimo że grafiki znajdujące się tam i możliwe do użytku w celach niekomercyjnych nie są powalające, to czasami znajdą się tam bardzo fajne fotografie w dobrej jakości. Ustawienie filtra jest bardzo proste, wykonasz je w następujący sposób:

W wyszukiwarce Google wpisz frazę, która opisuje twoje zdjęcie, następnie wejdź w sekcje grafiki. Poniżej miejsca przeznaczonego na wpisanie frazy do wyszukiwarki ukaże Ci się krótki pasek z filtrami, kliknij "Narzędzia".

Darmowe banki zdjęć

W sekcji narzędzia wybierz kategorię "Prawa użytkowania", a następnie podkategorię "Licencje Creative Commons." Po kliknięciu zdjęcia automatycznie się przefiltrują.

Darmowe banki zdjęć

Pozostałe wpisy:

Zerknij również na nasz słownik marketingowy:

Content co to?

Content (pol. zawartość) - jest to po prostu zawartość strony internetowej. Treści merytoryczne, które znajdują się na stronie, są kluczowe

Czytaj całość...
Brief co to?

Brief (ang. brief “streszczenie”) jest to dokument zawierający oczekiwania klienta wobec agencji. Zawiera on informacje, które opisują przedmiot zlecenia, dzięki

Czytaj całość...
Co to jest crawler?

Crawler - to jest rodzaj internetowego robota, którego głównym celem jest indeksowanie lub pozyskiwanie informacji z witryn internetowych. Bezsprzecznie, największą

Czytaj całość...
Feedback co to?

Feedback to pojęcie anglojęzyczne, które odnosi się do udzielania informacji zwrotnej. W biznesie jest często wykorzystywane do przekazywania konstruktywnej oceny

Czytaj całość...