Agencja Marketingowa M16.pl

Co to jest SEM?

SMO (Social Media Optimization) – działania, które zostają podjęte na danej stronie internetowej, jak i poza nią, które przygotowują ją do promocji w mediach społecznościowych. Ten rodzaj optymalizacji ma na celu mocniejsze powiązanie strony internetowej z profilami firmowymi, które znajdują się na znanych platformach takich jak: Instagram, Facebook, X (kiedyś Twitter), LinkedIn czy Pinterest.

Optymalizacja strony pod SMO

Aby zoptymalizować witrynę pod kątem SMO, zaleca się wykonać następujące podstawowe działania:

  • umieszczenie przycisków pod wpisami blogowymi, które umożliwiają użytkownikom udostępnianie treści na ich ulubionych portalach społecznościowych.
  • zamieszczenie linków do profili firmowych w social mediach, np. w miejscu stopki Twojej strony i uzupełnienie linków zwrotnych do strony głównej na tych profilach,
  • dbanie o spójne i aktualnie informacje na temat firmy na stronie i profilach w mediach społecznościowych,
  • korzystanie ze spójnego wyglądu na wszystkich płaszczyznach (strona i media społecznościowe) tak, aby użytkownik wiedział, że ma do czynienia cały czas z tą samą marką,
  • uzupełnienie profili o frazy kluczowe istotne dla biznesu, w taki sposób, aby były lepiej widoczne w wynikach wyszukiwań.

Jeżeli mamy taką chęć, możemy również korzystać z systemu komentarzy pod wpisami, który jest oferowany przez Facebook lub Disqus, lub stosować widgety (wyświetlanie profilu, licznik polubień, itp.) na naszej stronie internetowej.

Social Media Optimization – korzyści

Jeżeli dobrze zbudowana strategia marketingowa jest dla Ciebie priorytetem, to działania związane z Social Media Optimization są koniecznością do realizacji. Wizerunek marki, który jest w konsekwentny sposób prezentowany w różnych kanałach, przyczyni się do budowy trwałego obrazu firmy w świadomości Twojej grupy docelowej.

Dołączenie przycisków do udostępniania treści, widgetów lub wtyczek mediów społecznościowych powoduje, że funkcjonalność strony znacznie się powiększa, co znacznie poprawi ogólne doświadczenia użytkowników.

System komentarzy pozwala na wejście w interakcje dla użytkowników, co da możliwość wejścia z nimi w rozmowę – za pośrednictwem Facebooka, Instagrama lub strony firmowej.

Końcową, lecz również ważną zaletą SMO jest budowanie profilu linkowego naszej strony dzięki odnośnikom na profilach w mediach społecznościowych. Linki wciąż są mocnym czynnikiem rankingowym, który buduje pozycje strony w wynikach wyszukiwania przeglądarek, a “zdobycie“ odnośnika z Facebooka w tym przypadku nie powinno dostarczyć problemów.

Social Media Optimization a Social Media Marketing

Niektórzy mogą myśleć, że te dwa pojęcia to jest jedno i to samo, jednak jest to błąd. Social Media Optimization (SMO) ma na celu zwiększenie powiązania witryny firmowej z jej profilami w mediach społecznościowych. Social Media Marketing (SMM) ma na celu zwiększenie zainteresowania samą firmą, promowanie produktu i usług czy budowanie wizerunku właśnie za pomocą mediów społecznościowych.

Pozostałe:

Co to jest crawler?

Crawler – to jest rodzaj internetowego robota, którego głównym celem jest indeksowanie lub pozyskiwanie informacji z witryn internetowych. Bezsprzecznie, największą

Czytaj całość...
Co to jest Ahrefs?

Spis treściCzym jest Ahrefs?Co oferuje Ahrefs? Czym jest Ahrefs? Narzędzie oferujące wsparcie w zakresie badania kwestii związanych z linkowaniem, widocznością

Czytaj całość...

Sprawdź również nasze wpisy: