Agencja Marketingowa M16.pl

Co to jest Favicon?

Favicon (ikona strony internetowej) – niewielka ikona, która umieszczona jest na pasku adresu przeglądarki, karcie strony www oraz w zakładce ulubionych. Ten prosty graficzny element pomaga w wyróżnianiu się pośród innych stron internetowych.

Po co nam Favicon?

Favicon służy między innymi do tego, aby użytkownik znacznie szybciej i prościej odnalazł naszą stronę, pośród wielu otwartych kart w swojej przeglądarce. Dodanie favicon do naszej strony wpływa również na polepszenie User Experience oraz ma wpływ na spójne budowanie naszej marki w internecie.

Jak zrobić favicon?

Favicon możemy stworzyć na kilka sposobów. Pierwszym rozwiązaniem będzie użycie dowolnego programu graficznego, którego użyjemy do stworzenia favicon’a. Musimy umieścić wybraną przez nas grafikę, treść, obraz czy logo naszej firmy w kwadracie. Należy zwrócić uwagę na czytelność naszej ikony, ponieważ nie każda grafika w tak małym rozmiarze będzie może być czytelna.

Podczas pierwszego wejścia na witrynę, przeglądarka sprawdza, czy strona w sekcji head ma zadeklarowaną ścieżkę ikony, jeżeli jej tam nie znajduje, to przechodzi do katalogu i sprawdza plik favicon.ico. Jeżeli w sekcji deklarujemy ścieżkę, to warto załączyć tam również plik z rozszerzeniem *.png, który posiada większą rozdzielczość, np. 200px x 200px.

Istnieje również wiele kreatorów w internecie, dzięki którym jesteśmy w stanie bez problemów utworzyć ikonę dostosowaną do Twojej strony internetowej.

Podstawowy sposób dodania favicon

Musimy umieścić plik graficzny z rozszerzeniem favicon.ico w katalogu głównym. Przeglądarki w głównej mierze nie mają problemu ze znalezieniem tej grafiki. Sposób ten jest jednym z najprostszych, zalecamy go dla mniej technicznych właścicieli stron.

Osoby, które znają podstawy języka HTML, nie będą miały specjalnych problemów z odpowiednim dodaniem fragmentu kodu do sekcji head. Ten właśnie fragment kodu musi zawierać ścieżkę i typ dostępu do pliku graficznego, który został wcześniej przesłany.

< link rel=”shortcut icon” type=”image/png” href=”sciezka-do-pliku-favicon.png” >

Jak dodać favicon do strony internetowej na WordPress?

Zależnie od tego, jaki system zarządzania treścią (CMS) posiadamy na naszej stronie, sposób, w który dodajemy favicon do Twojej strony internetowej, może się różnić. Jednak większość z nich ma funkcję, która pozwala na przesłanie ikony poprzez CMS. Jeżeli korzystamy z WordPress’a, ustawienie favicon na naszej stronie staje się banalnie proste. Przechodzimy do panelu administracyjnego, tam klikamy “wygląd“, później “dostosuj“, gdzie znajdujemy “tożsamość witryny“. W dolnej części wybieramy obrazek, który ma służyć jako “Ikona Witryny“.

Pozostałe:

Co to jest e-book?

E-book (electronic book) – dosłownie tłumacząc, jest to książka elektroniczna, czyli taki odpowiednik papierowej książki w formie elektronicznej, który obecnie

Czytaj całość...

Sprawdź również nasze wpisy: