Darmowe programy graficzne - Agencja Marketingowa M16.PL
Ile kosztuje pozycjonowanie?
Październik 26, 2017
Pozycjonowanie w Bielsku – co należy wiedzieć, żeby zacząć?
Listopad 16, 2017

Darmowe programy graficzne

Coraz więcej osób publikując COŚ w sieci chce, aby oprócz ciekawej treści uwagę przykuwał również aspekt estetyczny pracy. Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie jest istotne, jak dla nas, najistotniejsze. Od tego momentu rozpoczyna się relacja między twórcą a odbiorcą i to ona decyduje, ile potrwa. Niestety nie wszyscy są zapalonymi grafikami lub artystami z wrodzonymi umiejętnościami obsługi programów graficznym lub aplikacji do obróbki zdjęć. W czasach kiedy Instagram, Pinterest lub Tumblr zalały świat pięknymi obrazami, wzrosło grono użytkowników, którzy również chcieliby publikować treści miłe dla oka. Na szczęście internet oprócz tego, że jest kopalnią inspiracji, to również oferuje nam pomocne narzędzia, aby zostać #socialmedianinja.

 • CANVA

 • Interfejs jest bardzo czytelny i intuicyjny. Na początku wybierasz interesujący Cię projekt: wizytówka, logo, grafika na social media, tło na Facebooka, wpis na bloga, kolaż, plakat itp. i nie musisz martwic się o to, w jakim rozmiarze powinna być Twoja grafika. Program ma ustalony już domyślny format danego dokumentu. Możesz pracować na wybranym szablonie, który posiada już układ graficzny, kolor, font, wgrać swoje zdjęcia lub pracować na możliwych elementach graficznych. W kilka minut możesz zaprojektować ciekawą grafikę i dokument. Jedynym minusem jest, że niektóre opcje są płatne i musimy obejść się smakiem lub zapłacić 1$.
   
 • RECITE

 • Również bardzo szybki i intuicyjny program do tworzenia grafik-cytatów na gotowych szablonach do wyboru.
   
 • FOTOR

 • Program, w którym możemy edytować zdjęcia, tworzenie kolaży, zdjęć profilowych czy kartek okolicznościowych. Posiada wiele filtrów i narzędzi do delikatnego retuszu. Jak na darmowy program jest bardzo rozbudowany i dość intuicyjny. Oczywiście, niektóre funkcje i możliwości są płatne.
   
 • PHOTOSCAPE

 • To już program, w którym możemy pracować offline. Możliwość szybkiej edycji zdjęć, zmiany rozmiaru, kadrowanie, dodawania ramek, tuszowanie, nakładanie tekstu lub ikon na obraz. Wszystkie proste czynności wykonamy w tym programie.
   
 • GIMP

 • Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych programów graficznych, który ma podobną funkcjonalność do płatnych programów typy: Photoshop, Adobe Illustrator lub Corel Photo- Paint. Ma bardzo duży potencjał, lecz przez trudny i skomplikowany interfejs mało użytkowników potrafi docenić jego możliwości. Aby zacząć pracować w Gimpie niestety czeka nas długa i mozolna droga, aby nauczyć się korzystać z tego programu i tworzyć zaawansowane projekty.

Życzymy Wam miłej zabawy w tworzeniu własnych kompozycji. Grafika to bardzo ciekawa forma twórczości, w której możemy rozwijać swoje umiejętności i pasje, a przy tym nadać naszym zdjęciom na portalach społecznościowych czy wpisach na bloga, nową świeżość i przyciągającą uwagę formę.
W naszym zespole mamy zawodowych grafików, którzy projektowanie i tworzenie mają w jednym palcu. Jeżeli chciałbyś skorzystać z naszego doświadczenia i umiejętności, zadzwoń, napisz i razem stworzymy coś unikatowego!